گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/09/20 - 12:06
كد :81

عکاسی بارداری در شرایط کرونا

ویروس‌های کرونا گروه بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را آلوده کنند و باعث بروز ناراحتی‌های تنفسی شوند؛ این ناراحتی‌ها ممکن است به اندازه سرماخوردگی خفیف یا به اندازه ذات الریه شدید باشند،زنان باردار به دلیل پایین‌تر بودن سیستم ایمنی بدن نسبت به سایر افراد، بهتر است نسبت به رعایت بهداشت، دقیق‌تر عمل کنند، چرا که بدن در این دوران مستعد عفونت‌های تنفسی است.

ویروس کرونا و بارداری

کووید ـ 19 عفونتی است که توسط یک کوروناویروس ایجاد می‌شود، این ویروس شبیه به بسیاری از ویروس‌هاست که  باعث سرماخوردگی می شوند. تفاوت در این است که حتی اگر چه اغلب بیماران علایم مشابه یک سرماخوردگی را تجربه می‌کنند، افرادی که مشکلات بهداشتی دیگری مانند مشکلات ریوی یا دیابت مداوم دارند در معرض خطر بالاتر بیماری شدید و مشکلات جدی ریوی هستند. مبتلایان به کووید ـ 19 معمولا تب و سرفه یا احساس تنگی نفس خواهند داشت. در صورت تشدید این علایم ، ممکن است دچار مشکلات جدی تنفسی شوند و نیاز به بستری در بیمارستان یا واحد مراقبت‌های ویژه داشته باشند.

نحوه انتشار کرونا

ویروس عامل کووید ـ ۱۹ عمدتا از طریق تماس با شخصی که آلوده و بیمار است یا تماس با اشیائی که اخیرا  توسط انان لمس شده‌ یا در معرض سرفه و عطسه‌ی آنان بوده‌اند، منتشر می‌شود. ویروس را میتوان در بزاق یا ترشحات ناشی از آبریزش بینی یافت. این ویروس با تماس با دهان ، بینی یا چشم وارد بدن می شود.

جلوگیری از ابتلا به کرونا

شستن منظم دستا نتان بعد از تماس با اشیا خارج از منزل و خودداری از لمس صورت با دستانتان، بهترین راه‌های پیش‌گیری از بیمار شدن هستند. فاصله‌ گذاری اجتماعی (رعایت فاصله‌ی دو متر یا شش فوت از دیگران) و ماندن در خانه تا حد امکان نیز راه‌های موثر برای اجتناب از بیماری است. برای پیشگیری از انتقال ویروس به دیگران، افراد باید حین عطسه یا سرفه، به جای دست‌ها، دهان خود را با بازوی خود (قسمت داخلی آرنج ) بپوشانند.

 

عکاسی بارداری در شرایط کرونا

ویروس کرونا و خطرهای آن در بارداری

شما در مدت بارداری قرارهای ملاقات متعدد با پزشک یا مامای خود دارید. این ملاقات‌ها برای سلامتی شما و جنینتان ضرورت دارند و شما می‌توانید تنها پس از مشورت با پزشک و مامای خود هر یک از این قرارها را لغو کنید. برخی از ویزیت ها می توانند از طریق تماس تلفنی یا ویدئویی انجام شوند و پزشک یا ماما در صورت مناسب بودن این مورد را در نظر خواهند گرفت. اگر مشکلی در دوران بارداری پیدا کردید، نباید در تماس با پزشک یا ماما خود تردید کنید و بهترین راه دریافت مراقبت را با آنها در میان بگذارید. وقتی به کلینیک یا بیمارستان مراجعه می‌کنید، مرتبا پس از لمس اشیا، دستان خود را بشویید، به صورت خود دست نزنید و در اتاق انتظار فاصله‌ی ایمن حد اقل دو متری یا شش فوت را از سایرین حفظ کنید. هنگام ترک  نیز باید دستان خود را بشویید. اگر دچار سرفه هستید، به محض ورود به بیمارستان یا کلینیک ماسک بپوشید.

عکاسی بارداری در زمان کرونا

عکاسی بارداری رشته ای جذاب و جداگانه از هنر عکاسی و هنر می باشد که به صورت تخصصی عکس های زیبا و حیرت انگیز را از خانم های باردار ثبت می کند. این نوع از عکاسی نیاز به مهارت و تجربه بسیار بالا داشته و عکاس حرفه ای باید بتواند در کمترین زمان و با توجه به شرایط مادر عکس های منحصر به فرد و خواستنی بگیرد.از این رو شما می توانید با مراجعه به آتلیه بارداری معتبر ما به خواسته خود رسیده و به همراه همسر و فرزندان دیگری که دارید عکس های زیبا بگیرید. عکاسی بارداری در زمان کرونا می تواند در صورت رعایت نکردن بهداشت و موارد پیشگیری کرونا بسیار خطر آفرین باشد اما ما در آتلیه بارداری در کرج آتلیه هیراد با رعایت اصول و رعایت پروتکل های بهداشتی سلامت مادر باردار را تضمین می کنیم و در این اوضاع بحرانی نیز سعی داریم بهترین عکس های بارداری را ثبت و برای شما عزیزان به یادگار بگذاریم. با ما در آتلیه هیراد بهترین و جذاب ترین عکس های بارداری را ثبت کنید.