عکاسی نوزاد

عکاسی نوزاد از لذت بخش ترین انواع عکاسی کودک و در عین حال یکی از سخت ترین کارها در زمینه عکس برداری است که نیازمند توجه و رعایت نکات ایمنی و بهداشتی فراوانی است. در زیر به نکاتی برای بهتر شدن روند این کار در آتلیه عکاسی هیراد اشاره خواهیم کرد و خیال شما را از بابت داشتن زمانی بسیار لذت بخش برای عکس برداری از نوزادتان راحت خواهیم کرد.
مناسب ترین زمان برای عکاسی از نوزاد بین ۵ تا ۱۴ روزگی است. در این دوران به علت نرم بودن بدن نوزاد، انعطاف آن نیز بالاتر بوده و شکل دهی به بدن راحت تر است. بهتر است جهت عکاسی صبح ها و بعد از استحمام و شیر خوردن نوزاد به آتلیه مراجعه کنید. به این علت  که بعد از حمام، نوزاد خوابیده و مسلما در خواب عکسهای زیباتری می‌توان ثبت کرد.

عکاسی نوزاد   عکاسی از نوزاد در کرج
شماره تلفن آتلیه عکاسی هیراد   :   09125658645     |    02634203981

تعیین وقت قبلی در آتلیه هیراد

حتما قبل از مراجعه به آتلیه وقت عکاسی از نوزاد خود را از قبل تعیین کنید و به ما اطلاع دهید که قبل از رسیدن نوزاد به آتلیه، آتلیه را کمی گرم کرده و در حین عکاسی نیز به علت اینکه بیشتر عکس های نوزاد بدون لباس ثبت می‌شود کودک دچار سرماخوردگی نگردد، البته در آتلیه هیراد از یک وارمر کوچک مخصوص نوزاد نیز استفاده می کنیم.

ما همراه با تیم حرفه ای خود در آتلیه عکاسی هیراد صحنه را از قبل چیده ایم
وسایل مورد نیاز خود که شامل چند رنگ پتو، پارچه برای بک گراند، تشک مخصوص عکاسی از نوزاد، هد بندها، پارچه های مخصوص پیچیدن نوزاد، و انواع لباس، کلاه یا اکسسوری که برای آنها برنامه دارید را آماده کنید.
ما در چیدمان دکور خود در آتلیه هیراد سادگی را سرلوحه کار خود قرار داده ایم. به دلیل کوچکی سایز نوزاد از به کار بردن دکورهای شلوغ یا بزرگ و نامتناسب با نوزاد خودداری کرده و  همچنین به دلیل لطافت نوزاد از بکار بردن رنگهای متنوع  و زیاد و با کنتراست بالا می پرهیزیم.
همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم عکاسی از نوزاد یکی از سخت ترین انواع عکاسی کودکان است. بطوری که در برخی کشورها عکاسی از نوزاد یا Newborn Photography یک تخصص مجزا بوده و بعضی از عکاسان به طور تخصصی فقط عکاسی از نوزاد انجام می‌دهند. اما در ایران کل انواع عکاسی بارداری ، عکاسی نوزاد و عکاسی کودک در یک مجموعه با نام آتلیه عکاسی کودک قرار می‌گیرد. سعی کنید در روزهایی که قرار است  با توجه به اینکه نوزاد بیشتر زمان عکاسی را در خواب به‌سر می‌برد، اهمیت سرعت عمل در عکاسی از نوزاد به اندازه‌ی عکاسی از کودکان که زود خسته و بی‌حوصله می‌شوند نبوده و به عکاس فرصت و آزادی عمل بیشتری می‌دهد. پس آرام باشید و باتسلط و ظرافت کامل ایده‌های خود را عملی کنید.
ما در تعدادی از عکس‌ها برای متمرکز کردن توجه شما مشتریان و بینندگان روی صورت نوزاد، با تغییر در اندازه‌ی دیافراگم دوربین، عمق میدان را کاهش می دهیم. با این کار اطراف سوژه محو شده و در نهایت عکس لطیف تری خواهید داشت.و زیبایی نوزاد شما در عکس چندین برابر خواهد شد.

 
عکاسی نوزاد با پارچه  آتلیه تخصصی نوزاد

تیم عکاسی هیراد به جزئیات دقت می کند

یکی از زیباترین بخشهای عکاسی از نوزاد ، عکاسی از جزئیات بدن نوزاد مانند چشم‌ها، لب‌ها، بینی ، دست، پا و حتی کرک‌های شانه یا گوش نوزادان است. این عکسها به خصوص در طراحی آلبوم نوزاد بسیار به کار خواهد آمد و زیبایی و لطافت خاصی به آلبوم خواهد داد.
لحظات واقعی را ما شکار می کنیم.
با حضور در آتلیه هیراد و به خرج دادن صبر و حوصله و همکاری با تیم حرفه ای ما بهترین عکس ها را از نوزادتان خواهیم گرفت و لذتی فراتر از تصور را با دیدن عکس های نوزادتان  به شما هدیه می دهیم.