گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/09/22 - 15:17
كد :99

عکاسی کودک در پاییز

پاییز چهره ی دیگری از طبیعت است، چهره ای زیبا و دوست داشتنی که نشانه ای دیگر از قدرت خداوند یگانه است. فصل پاییز پر از رنگ های ناب زرد، نارنجی، قرمز و دیگر رنگ های گرم هم طیف است. برگ های خشکیده ی روی زمین و تغییر رنگ برگ های به جای مانده بر تن درختان جزئی از زیبایی های چشم نواز پاییز است.اگر شما دوست دارید تا در این فصل عکاسی کنید؛ می توانید به سادگی فضاهای بسیار زیبایی را در طبیعت پیدا کنید. کافی است کمی از شهر دور شوید و وارد یک جنگل یا دشت شوید. البته در پارک ها یا یک باغ خانوادگی هم می توان

بهترین کارها در عکاسی کودک در پاییز برای گرفتن عکس های بهتر 

بازی در برگ‌های پاییزی

برگ‌های پاییزی یکی از اصلی‌ترین عناصر زیبای این فصل به شمار می‌آیند. و به جرات می‌توانیم بگوییم که یکی از زیباترین سوژه‌ها برای عکاسی از کودک دلبندتان استفاده از همین برگ‌های پاییزی هست. البته منظورمان این نیست که یک فضای پر از برگ را پیدا کنید و کودکتان را در همان فضا قرار دهید و شروع یه عکاسی کنید. نه! این ایده دیگه خیلی قدیمی شده است. از کودکتان بخواهید در فضای پر از برگ پاییزی مشغول بازی شود، مثلا شروع به دویدن کند یا برگ‌ها رو با بازیگوشی تمام به سمت بالا پرتاب کرده و بخندد. سعی کنید کودک در حالت طبیعی به بازی ادامه دهد و شما سوژه‌هایتان را در همان حالت شکار کنید.

عکاسی کودک در پاییز

 

عکاسی با میوه‌های پاییزی

میوه‌های پاییزی جلوه بسیار زیبایی به عکس‌های شما می‌بخشند. حتما می‌دانید که سیب سرخ و صد البته کدو تنبل دو تا از عناصر بسیار پر اهمیت در عکس پاییزی محسوب می‌شوند و در کنارآنها سبد میوه پرتقال و نارنگی با ترکیب رنگ‌های پاییز درخشش خاصی برای فریم عکاسی شما ایجاد خواهند کرد. کافیست یک کدو تبل را انتخاب کنید و از کودکتان بخواهید آن را بغل کند. البته می‌توانید در اطراف کودک هم چند کدو تنبل بچینید و یا مثلا کودک را در کنار سبد چوبی پر از سیب قرمز قرار بدهید و هزاران ایده دیگر که حتما هنگام عکاسی خودتان به ذهنتان خواهد رسید . فقط کافی است از میوه‌های پاییزی غافل نشوید.

لوکیشن و فریم عکاسی پاییزی

مزرعه‌ها، جاده‌های پر درخت و همچنین باغ‌های میوه بهترین لوکیشن برای عکاسی پاییزی کودک شما محسوب می‎شوند. اگر به این لوکیشن‌ها دسترسی دارید که بسیار عالی است و می‌توانید سوژه‌های بسیار خوب در عکس خود داشته باشید؛ اما اگر به هر کدام از این لوکیشن‌ها دسترسی نداشتید، اصلا نگران نباشید چرا که می‌توانید به نزدیک‌ترین پارک محل زندگیتان و در صورت امکان، حتی به حیاط خانه خود مراجعه کنید و شروع کنید، لوکیشن عکس پاییزی کودک خورا را طراحی کردن. با هر آنچه که در خانه دارید، که رنگ و بوی پاییزی را تداعی می‌کند. یادتان باشد نیازی نیست خیلی تشریفاتی عمل کنید گاهی با ساده‌ترین لوکیشن هم می‎شود، سوژه‌های خیلی قشنگی را عکاسی کرد. نگویید من به مزرعه دسترسی ندارم پس نمی توانم عکس بگیرم. یادتان باشد زندگی خیلی آسان است مخصوصا در فصل پاییز
حالا که لوکیشن را انتخاب کردیم، نوبت به فریم بندی می‌رسد. عکاسی پرتره زیاد برای پاییز پر طرفدار نیست. عکس‌های پاییزی بهتر است که با فریم کاملا باز گرفته شوند و طبیعت بکر پاییز، اصلی ترین سوژه برای نمایش باشد. پس نیازی نیست وقت عکاسی دوربین رو خیلی روی کودک زوم کنید، سعی کنید با توجه به قوانین عکاسی که بلد هستید و یا می‎توانید از سایت‌های آموزشی یاد بگیرید؛ کودک را که سوژه اصلی است، در جای مناسب قرار دهید و فریم را طوری تنظیم کنید که منظره اطراف کاملاً در عکس دیده شود.

به تم رنگ پاییزی در عکس خود دقت کنید

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم؛ پاییز پر از رنگ‌های گرم و زیباست، سعی کنید لباس‌هایی که تن کودک خود می‌کنید؛ متضاد با این رنگ‌ها باشد یعنی مثلا برای لباس رنگ قرمز و زرد یا نارنجی استفاده نکنید؛ چرا که به اندازه کافی این رنگ‌ها در فضای اطراف وجود دارد. رنگ‌هایی مانند سبز پررنگ و یا آبی تیره با ترکیب رنگ‌های پاییزه معرکه هستند و جلوه خاصی را ایجاد می‌کنند. سعی کنید از المان‌هایی مانند شال گردن و کلاه بافتی نیز در عکس استفاده کنید و یا از کلاف‌های کاموایی که متضاد رنگ‌های پاییزی هستند در چیدمان لوکیشن در میان برگ‌ها استفاده کنید. می‌بینید با هزینه‌های کم هم می‌توانید یک لوکیشن زیبا برای عکاسی پاییزی کودک خود خلق کنید.

سایه‌ها بهترین سوژه برای عکاسی پاییزی

سایه‌ها در فصل پاییز زیباتر از همیشه هستند چرا که خورشید در این فصل خیلی آرام طلوع و غروب می‌کند. در ظهرهای پاییزی شما بهترین سایه‌ها را خواهید داشت؛ پس یادتان باشد که حتما هنگام عکاسی لوکیشن خود را طوری تنظیم کنید که هم فضای سایه داشته باشید و هم باریکه‌ی نور خورشید. به جرات می‌توان گفت که ادغام این دو عنصر در عکس می‌تواند یکی از زیباترین‌ آثار عکاسی پاییزی را خلق کند.

  • از عروسک‌ها و وسایل بازی که کودکتان دوست دارد، استفاده کنید

همه می‌دانیم عروسک‌ها و وسایل بازی عناصری هستند که کودکان عاشق آنها هستند.
بهتر است برای عکاسی از کودک در فصل پاییز عروسک‌ها و لوازم بازی را در لوکیشن عکاسی خود قرار دهید و از کودک بخواهید با آنها بازی کند و شما مشغول عکاسی شوید. تصور کنید عروسک‌های رنگی دختر شما روی برگ‌های زرد و قرمز جا خوش کرده‌اند و یا ماشین، اسباب بازی پسر شما در میان برگ‌های پاییزی پارک شده‌است. با همین موارد کوچک می‌توانید سوژه‌های زیبای عکاسی را شکار کنید و البته کودک شما هم هنگام عکاسی راحت است و بهانه گیری نمی‌کند چرا که در حال بازی با عروسک و یا اسباب بازی دلخواهش است و شما هم مشغول کار خودتان.
 

  • سعی کنید در عکسهای پاییزی همراه کودک خود در قاب بدرخشید

در عکس‌ها همراه کودکتان باشید
حضور پدر یا مادر و یا هر دو در عکس کنار کودک می‌تواند سوژه بسیار عالی باشد. پدر و مادر می‌توانند لباس‌های خود را با هم و یا حتی با کودک خود ست کنند و یا به همراه کودک به بازی بپردازند. اگر در دل طبیعت هستید حتما تابی را از درخت آویزان کنید و همراه با کودک خود به تاب بازی مشغول شوید و طبیعی ‌ترین و زیباترین عکس‌ها را شکار کنید.

عکاسی کودک در کرج

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*