گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/06/15 - 15:31
كد :95

روانشناسی عکاسی کودک

عکاسی کودک یکی از اقداماتی است که علاوه بر ماندگار شدن لحظات ناب زندگی در پروش شخصیت کودک نیز تاثیر می گذارد.

اولین نیاز روانی تمامی کودکان توجه والدین و اطرافیان می باشد. یکی از راه های نشان دادن توجه دیده شدن کودک است. گرفتن عکس های زیبا از کودک یکی از نشانه های ت جه و ارزش قائل شدن خانواده برای اوست.

روانشناسی عکاسی کودک

آتلیه کودک

عکاسی از کودک برخلاف باور عموم کار راحتی نیست. گرفتن عکس های ناب از یک طرف رفتار درست با کودک از طرفی دیگر. برای گرفتن عکس های زیبا از کودک باید عکاس به نحوی با کودک برخورد کند تا در بهترین حالت ها قرار بگیرد. اصولا کودکان با دیدن فردی غریبه مانند عکاس، دندانپزشک و یا هر شخص دیگر دوچار استرس می شوند و درخواست ها را اجرا نمی کنند. عکاس باید ظاهری دوستانه داشته باشد و قبل از شروع عکاسی کودک بتواند با او ارتباط خوبی برقرار کند. آتلیه کودک علاوه بر تجهیزات باید رفتاری حرفه ای از خود نشان دهد تا والدین کودک بتوانند به راحتی به آن اعتماد کنند.

نکات عکاسی از کودک

در عکاسی از کودک علاوه بر تجهیزاتمناسب باید به نکات ریزی نیز دقت شو از جمله موارد زیر:

پوزیشن های مختلف عکاسی کودک 

عکاس باید ضمن در نظر گرفتن جثه کودک پوزیشن های مختلف را امتحان کند ولی نکته مهمی که باید رعایت شود اینست که از امر و نهی کردن های زیاد و پوزیشن های زیاد که سبب خستگی و بد خلقی کودک می شود دوری کنید. 

عکاسی از چهره کودک 

یکی از بهترین حالات برای عکاسی از کودک، عکاسی از صورت می باشد چرا که عکاسی به این روش چهره معصوم کودک را بیشتر نمایش می دهد و کودک را زیباتر نشان می دهد. بطور دائم عکس بگیرید 
تغییر سریع کودکان از نظر خلق خو به شما اجازه انتظار برای یک عکس عالی را نخواهد داد بنابراین باید پشت سر هم عکس بگیرید. اکثر مواقع از هر ۲۰ عکس گرفته شده از یک پوزیشن ۱ عکس عالی بدست می آید. 

تنظیم نور عکاسی کودک

اکر حرکت های کودک زیاد است می توانید با باز گذاشتن دیافراگم اثر حرکت های او را در عکس از بین ببرید. بهترین نور برای عکاسی از کودک نور غیر مستقسم طبیعی است که حالت نرمی به پوست او می دهد. 

پس زمینه عکاسی عکاسی کودک

هر قدر زمینه عکاسی ساده تر باشد عکس کودک جلوه بیشتری دارد. زمینه های خیلی شلوغ و خیلی روشن از زیبایی عکس کودک می کاهد. بهترین رنگ ها برای زمینه عکاسی سفید بژ خاکستری روشن کرم و آبی آسمانی هستند 

یک حالت عالی عکاسی کودک

عکس های طبیعی که پوزیشن و حالت خاصی به کودک القا نشده است جذابیت بیشتری دارند. عکاسی از کودکان در حال بازی کردن خمیازه کشیدن غذاخوردن زیبایی عکس کودک را دو چندان می کند. 

لبخند عکاسی کودک

برای بدست اوردن یک لبخند عالی از کودکان با شکلک ها و حرکات عجیب آن ها را نترسانید. کافی است مادر یا پدر با کودک حرف بزنند و توجه اورا به خود جلب کنند. ایجاد یک لبخند زیبا را به والدین محول کنید. 

عکاسی از خواب کودک 

عکاسی از کودکان در حالت خواب یکی از زیباترین حالت ها برای عکاسی است.

حالت های با مزه در عکاسی کودک

یکی از راه های جذاب شدن عکس کودک عکس گرفتن از کودکان در حالت های کثیف و یا به زبان ساده تر حالت های شلخته است. کودکانی که در حال غذا خوردن و یا گل بازی کردن و یا نقاشی با رنگ های مایع و البته ایمن هستند عکس ها را بسیار جالب و جذاب میی کند. 

وسایل پدر و مادر در عکاسی کودک

عکس کودکان در حالتی که کلاه عینک و یا کفش والدین خود را پوشیده اند بسیار متفاوت و هیجان انگیز است. 

عکس های نیم رخ و سه رخ عکاسی کودک

این گونه از عکس ها همیشه احساسی روحانی را به بیننده القا می کنند.

 لباس کودک در عکاسی کودک

از قبل لباس کودک را تعیین کنید. لباس های فانتزی لباس های رنگی کلاه های عروسکی کراوات و پاپیون های کوچک و رنگی گل سرهای زیبا نمونه هایی زیا از لباس کودکان هستند فراموش نکنید که حتما یک دست لباس سفید برای کودک آماده کنید. عکس کودکان با لباس سفید و پس زمینه رنگی جزء عکس های پر طرفدار هستند. 

عکاسی کودک با گریم

گریم های فانتزی به شکل پروانه و یا کلاه گیس ها و سبیل های مصنوعی با در نظر گرفتن سن کودک و سلیقه والدین نمای زیبایی به عکس ها میبخشند.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*