گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/02/11 - 14:35
كد :88

سختی های عکاسی کودک

دوران کودکی یکی از مهم ترین دوران زندگی هر فردی است که شکل دهی شخصیت کلی فرد را به عهده دارد. هر قدر کودک محبت و توجه بیشتری از والدینش دریافت کند احساس امنیت درونی وی افزایش می یابد و در آینده شخصیت محکم تری خواهد داشت. ثبت لحظات کودکی که توسط والدین انجام می پذیرد ضمن خاطره سازی برای کودک راه انتقال احساسات آن ها و مهر تاییدی بر توجه و محبت آن ها نسبت به کودک است. عکاسی و فیلمبرداری رایج ترین و بهترین روش ثبت این لحظات هستند.

آتلیه عکاسی کودک 

تجربه ما در استودیو هیراد آتلیه عکاسی کودک در کرج نشان داده که هر چه خانواده‌ها در آرام کردن کودک در آتلیه موفق تر باشند، کیفیت عکاسی کودک هم بالاتر خواهد بود. کودکان برخلاف بزرگسالان، موجودات غیر قابل پیش بینی هستند که ممکن است از یک وضعیت شاد به یک وضعیت عصبانی و ناراحت تغییر حالت دهند. به همین دلیل خانواده ها برای کنترل وضعیت احساسی آنها کار سختی دارند و باید ابزارهای لازم را در اختیار داشته باشند. از طرف دیگر هر چه حساسیت خانواده نسبت به وسایل استودیو بیشتر باشد، احتمال صدمه دیدن وسایل و همچنین آسیب رسیدن به کودک به حداقل رسیده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد. 

سختی های عکاسی کودک

نحوه عکاسی از کودک

زمانی که از کودکان عکاسی می کنید، باید پس زمینه های ساده (ترجیحا بیش از یکی) داشته باشید. اگر به استودیو دسترسی ندارید، می توانید خودتان پایه ای برای پس زمینه هایتان بسازید، ولی مواظب باشید که ایمن و محکم باشد. وقتی این پایه را داشته باشید، می توانید پتوهای مختلف با رنگ ها و سبک های متفاوت را روی آن بیاندازید و پس زمینه ی خودتان را ایجاد کنید. عکس گرفتن در فضای بیرون، باعث می شود پس زمینه های متنوع تری در اختیار داشته باشید و نور زیادی را در دسترس شما قرار می دهند، ولی اطمینان حاصل کنید که کودک در همه ی شرایط ایمن باشد. سایه های شدید برای عکس های کودک اصلا مناسب نیستند، پس اصلا نباید از فلش استفاده کنید (همچنین فلش ممکن است کودک را بترساند). نور طبیعی همیشه بهترین گزینه است، ولی اگر شما در یک استودیو هستید و دسترسی به نور طبیعی ندارید، به یاد داشته باشید که حتما نور را با استفاده از دیفیوزر (diffuser)، رفلکتور و soft box ملایم کنید. همچنین مطمئن شوید که امکان ندارد که این وسایل روی کودک بیافتند و آنقدر به کودک نزدیک نیستند که باعث شوند کودک احساس گرمای شدیدی کند.

عکاسی از کودک به همراه کودک بزرگتر

اگر در منزل چند کودک دارید، کودک بزرگتر را همراه خود ببرید که به عنوان یک یار کمکی و سرگرم کننده در کنار شما حضور داشته باشد. راحت تر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و این برای سرگرم کردن کودک بهترین پیشنهاد است. گاهی همراه بردن کودکان هم در پیاده سازی ایده های مختلف به شما کمک می کند و هم شرایط عکاسی را به شکلی تغییر می دهد که کودک کمتر اذیت شود. بنابراین اگر کودک بزرگتر و به‌طور ویژه کودک دختر در منزل دارید حتما او را همراه با خود به آتلیه ببرید. البته سعی کنید که در این مورد با صاحب آتلیه هماهنگ باشید تا آنها پیش بینی های لازم را انجام دهند.

برقراری رابطه‌ای صمیمانه با کودک

کودکان هم درست مانند بزرگسالان دارای شخصیت‌های منحصر به فردی می‌باشند. به خاطر داشته باشید شما به عنوان عکاس کودک باید تلاش کنید تا هویت واقعی کودک را نشان دهید و آن را در عکس‌هایتان ثبت کنید. یکی از کار هایی که عکاسی کودک در فضای باز را ساده تر می کند، برقراری رابطه‌ ای صمیمانه با کودک است. شما پیش از جلسات عکاسی کودک بهتر است با سوژه عکاسی‌ تان آشنا شوید، روحیات او را بشناسید و مطابق با خجالتی، جدی بودن و خنده‌رویی یا فعال بودن آن‌ها سرگرمی موردعلاقه‌ شان را پیدا کنید. به خاطر داشته باشید به دست آوردن یک لبخند ساختگی با صدای بچگانه عکاس که صرفا سعی در انجام کار خود دارد، بسیار ساده است. آنچه به کار شما ارزش می‌دهد کیفیت عکاسی شماست.

عکاسی کودک در کرج

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*