گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/12/26 - 19:04
كد :86

تم چهارشنبه سوری عکاسی نوزاد

چهارشنبه سوری یکی از جشن های باستانی ایران است. برای اینکه در این جشن زیبا بتوانید تم عکاسی جذاب و بی خطر برای عکس ماهگرد کودک خود داشته باشید با ما همراه شوید. در اینجا روش درست کردن ماکت های آتش یاد داده شده است که به راحتی انجام می شود و با خیال راحت می توانید در عکس خانگی نوزاد از آن استفاده کنید.

عکاسی مناسبتی از نوزاد

قبل از ارائه نکاتی در رابطه با عکاسی چهارشنبه سوری ، می‌توان گفت که جشن چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های ایران باستان است که در گذر زمان دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است. از این رو با شناخت مفاهیم و المان‌های این مراسم می‌توان با رویکردی نو به ثبت تصاویری متفاوت پرداخت. اجرای مراسم چهارشنبه سوری از سه‌شنبه عصر شروع می‌شود و در ابتدا مردم با جمع آوری هیزم اقدام به افروختن سه آتش می‌نمایند که این سه شعله آتش نماد پاکی است و برگرفته از سه پند بزرگ دین کهن ایران است که با عنوان کردار نیک، پندار نیک و گفتار نیک شناخته می‌شوند. بدین جهت سه پشته آتش را روشن می نمایند. در برخی مناطق هفت پشته آتش روشن می‌کنند که نمادی از خوش یومنی و تقدس آتش می‌باشد. پس از افروختن آتش از روی آن می‌پرند. از دیگر مراسم‌های مرتبط با چهارشنبه سوری ، قاشق زنی است که در این مراسم جوانان روی خود را با پارچه می‌پوشانند و با زدن قاشق به کاسه‌ای که در دست دارند، به درب خانه‌ی همسایگان رفته و آنها با آجیل و شیرینی کاسه‌هایشان را پر می‌کنند.یکی از بهترین زمان ها برای عکاسی نوزاد،عکاسی با تم چهارشنبه سوری می باشد که به دلیل رنگ و لعاب زیبایی که دارد باعث ثبت یک عکس رویایی و مانا می شود.

تم چهارشنبه سوری عکاسی نوزاد

آموزش درست کردن تم عکاسی آتیش برای عکس خانگی نوزاد 

برای درست کردن این مدل تم آتش به وسایل زیر نیاز دارید:

  • یک عدد سی‌دی بی استفاده
  • تعدادی سنگ
  • کاغذ رنگی های زرد، نارنجی و قرمز
  • یک عداد چراغ خواب شارژی کوچک
  • ابتدا سی‌دی را کامل رنگ کنید. رنگ های قهوه ای و نارنجی برای این کار مناسب است.

عکاسی نوزاد با تم چهارشنبه سوری

عکاسی چهارشنبه سوری در آتلیه هیراد

آتلیه هیراد مرکز تخصصی عکاسی نوزاد در کرج با انواع تم های مختلف و زیبا در خدمت شما پدر و مادر و دلبندتان هستیم برای ثبت لحظات زیبا با ما در آتلیه هیراد همراه باشید.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*