گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/11/28 - 09:58
كد :84

نورپردازی در عکاسی کودک

یکی از عوامل ایجاد عکسی زیبا و ماندگار تاثیر نورپردازی می باشد،یک عکاس حرفه ای می داند که یک نورپردازی مناسب می تواند اثر او را به زیبایی در معرض دید عموم قرار دهد و تاثیرگذاری بیشتری بر روی بیننده بگذارد. حال آنکه عکاسی از کودک و به خصوص عکاسی از نوزاد به خودی خود یک قاب ماندگار را پدید می آورد اما توجه به نورپزدازی مناسب می تواند این قاب را به اثری بی بدیل تبدیل کند. عکاسان کودک در حین عکاسی باید از تجهیزات نورپردازی استفاده نمایند که کودک را دچار مشکل نکند و آرامش او را بر هم نزند. توجه به آر

عکاسی با فلاش دوربین 


در عکاسی  با فلاش دوربین بسیار ساده تر از فلاش های استودیویی است عکاسی با فلاش خود دوربین بسیارنور پردازی را در عکس در کنار نور محیط بهتر میکند نورپردازی در عکاسی کودک  بسیار مهم است که در کنار عکاسی بهتر این نور کودک و نوزاد را حین عکاسی اذیت نکند، نور فلاش دوربین نوعی ساده است که عکاسان نوآموز برای ابتدا کارازآن استفاده میکنند این فلاش ها دارای دکمه های ساده برای کم وزیاد کردن نور صفحه میباشند ،حتی گاهی این فلاش ها به صورت اتوماتیک میباشند وخودشان در هنگام عکاسی نور را کم و زیاد میکنند،این فلاش ها گاهی روی دوربین هستند که نمی توان در عکاسی حرفه ایی روی آنها بسنده کرد گاهی میتوان یک فلش کوچک تهیه کرد که هم روی دوربین نصب میشود هم میتوان در جایی جدا از دوربین قرار گیرد اما به وسیله دوربین کنترل شود.

 

نورپردازی در عکاسی کودک

عکاسی با فلاش استودیویی

این فلاش ها در آتیله ها قرار میگیرد یا در محیط های باز در هنگام عکاسی از کودک  ونوزاد یا عکاسی حرفه ایی عروس و ...میتوان از این فلاش ها استفاده کرد ،در این فلاش ها وقتی عکاسی انجام میشود باید به این نکات توجه کنیم که یکی شرعت شاترودیافگرام لنز ،دریافت نورسنجی ودر آخر تراز سفیدی که باید رعایت شوند در غیر اینصورت عکسی با نور بالا و سفیدی زیاد خواهیم داشت.

نور پردازی درآتلیه 

در نور پردازی درآتلیه کودک  باید به علت وجود بسته و تاریک باید نور پردازی حرفه ایی تری انجام شود و همچنین نور ها به گونه ایی باشد چون هنگام عکاسی از نوزاد و کودک چون تحرک بیشتری میباشد باید تنظیمات نور این دستگاه ها بهتر انجام شود، که در این نور پردازی فلاش ها در مکان ها با اصلاح کننده ها نور پردازی میکنند در عکاسی آتلیه کودک و نوزاد  این اصلاح کننده ها انواع مختلفی دارند که میتوان به سافت باکس وچتر و بشقاب زیبایی ،صفحه فلزی و اسنوپ زنبوری وژل اشاره کرد البته هر کدام به صورت جداگانه نور پردازی خاص خودشان را دارند که توضح مختصری داده میشود از جمله 
سافت باکس این وسیله اصلاح کننده نور فلاش را طوری تنظیم میکند که نور در قسمت تاریک و روشن به یک اندازه باشددر اصل مرز بین تاریک وروشن را تنظیم میکند.
چتر یکی دیگر از اصلح کننده نور میباشد ساختاری شبیه به سافت باکس دارد و و اصلی ترین کارش پخش نور به سمت سوژه میباشد.بشقاب زیبایی این اصلاح کننده به این صورت در نور پردازی کار میکند که برای عکاسی پرتره مناسب است نوررا به گونه ایی تنظیم میکند که طراوت خاصی دارد و سایه نورشدت وتیرگی ندارد.صفحات فلزی در این اصلاح کننده ها صفحاب فلزی در چهار طرف فلاش قرار میگیرد که میتوان با باز و بسته کردن این درب ها نوررا گستره یا متمرکز کرد.
اسنوپ زنبوری نوعی دیگر میباشد که در این حالت نور فلش با این وسیله متمرکز روی سوژه میشود اما با شدت کم یعنی زمانی که به سوژه میرسد شدت آن کاهش پیدا کرده تا قسمت های تاریک فقط کمی روشن تر شوند.
ژل در آخرین اصلاح کننده که از جدیدترین مدل آن میباشد که برای نور های رنگ میباشد تنظیم کننده ثیک نوع از نور خورشید است و یا میتوان به سوژه رنگ های غیر منتظره اضافه کند که در عکاسی کوک ونوزاد این مورد به علت وجود رنگ ها در زمینه این عکاسی بسیار جذاب و چشم نواز میشود.

نور پردازی در آتلیه کودک 

عکاسی از کودک یکی از سخت ترین وشیرین ترین سبک عکاسی میباشد، کودک همیشه لبخند و حالتی برچهره دارد که جذابیت خاصی به عکس میدهد،در عین حال بخاطر شیرین کاری و پر تحرکی سخت ترین عکاسی از این موجودات زیبا میباشد، در آتلیه کودک هیراد عکاسی از کودک با وجود عکاسان حرفه ایی در این زمینه به بهترین شکل ممکن با بازی و جذابیت انجام میشود، در زمینه عکاسی کودک ونوزاد مهمترین مسئله نور پردازی در هنگام عکاسی از این عزیزان میباشد، در حین عکاسی باید نور پردازی به گونه ایی باشد که کودک و نوزاد به چشمانش آسیب نرسد و در حین عکاسی باید آرامش کودک حفظ شود ،بنابراین نور پردازی در عکاسی کودک و نوزاد بسیار مهم میباشد.نور پردازی در عکاسی هیراد با تمام این تجهیزات به خوبی انجام میشود ومیتوانید با خیالی آسوده عکاسی خودرا به ما بسپارید. ما در آتلیه عکاسی کودک در کرج، آتلیه هیراد آماده ی ارائه خدمات عکاسی به شما عزیزان می باشیم.