گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/04/21 - 12:10
كد :69

شرایط عکاسی بارداری

دوران بارداری مادران و خانم ها یکی از دوران های بسیار خاص و جذاب می باشد. لحظات شیرین مادر شدن و احساس پرورش کودک در درون یقینا لحظاتی بی تکرار و فراموش نشدنی می باشد. بنابراین با ثبت این دوران در عکس های یادگاری می توانید این احساس را برای همیشه ماندگار کنید.عکاسی بارداری رشته ای جذاب و جداگانه از هنر عکاسی و هنر می باشد که به صورت تخصصی عکس های زیبا و حیرت انگیز را از خانم های باردار ثبت می کند. این نوع از عکاسی نیاز به مهارت و تجربه بسیار بالا داشته و عکاس حرفه ای باید بتواند در کمترین زمان و

نکات لازم برای عکاسی بارداری

عکاسی از بارداری، روش فوق‌العاده جذابی است که به کمک آن، والدین یکی از زیباترین خاطرات خود را برای همیشه ثبت می‌کنند. به عنوان یک عکاس، در این سبک، چیدن صحنه و زاویه عکاسی متفاوت است. بر اساس سبک شما در عکاسی از بارداری و آنچه که سوژه انتخاب می‌کند، شیوه کار می‌تواند بسیار شگفت‌انگیز باشد

نکات لازم برای عکاسی بارداری

 

بارداری از جمله مهم‌ترین اتفاقات زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود، این دوران از زندگی به قدری هیجان‌انگیز و شیرین است که فکر نمی‌کنم کسی نخواهد از آن‌ها خاطراتی ثبت کند. ثبت این خاطرات در آینده نه تنها حس خوبی برای فرزندتان ایجاد خواهد کرد، بلکه شما را عرض چند ثانیه به دوران خوش زندگی‌تان بازمی‌گرداند.برای عکاسی در بارداری باید بسیار دقیق بود و نکاتی را حتما رعایت کرد زیرا سلامت مادر و کودک نباید به خطر بیفتد.

زمان مناسب برای عکاسی بارداری

 اگر بارداری خود را بر اساس هفته می‌شمارید ، زمانی که حدود ۳۰ هفته باردار هستید، جلسه‌ی عکاسی خود را تنظیم کنید. اگر بعد از ماه هشتم بارداری عکس‌های بارداری خود را ثبت کنید، ممکن است راحت نباشید. شما نمی‌خواهید زمان گرفتن عکس بارداری شکم شما بیش‌ازحد سنگین باشد، معمولاً بعد از ۳۵ هفته این‌چنین است.اگر شما به دنبال استفاده از عکس‌های بارداری خود برای دعوت‌نامه‌های سفارشی برای جشن نوزاد خود هستید، می‌توانید عکس‌های خود را در هفته  ۲۸  بارداری ، ثبت کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های خود را در ابتدای ماه هشتم برای جشن نوزاد خود استفاده کنید.

پوشیدن لباس مناسب در عکاسی بارداری

لباس برای آتلیه بارداری و انتخاب و تصمیم گیری در مورد پوشیدن لباس مناسب برای حاضر شدن در آتلیه بارداری، گاهی شاید دشوار تر از انتخاب آتلیه بارداری مناسب باشد. به تن کردن لباسی که تغییرات بدن در دوران بارداری و برجستگی های زنانه بدن را که در طی این دوره  دستخوش تغییر شده اند را بیش از پیش به نمایش بگذارد، نکته ای است که در عکاسی بارداری بسیار حائز اهمیت است.عکس گرفتن از بارداری به شما کمک می کند تا از یکی از عجیب ترین و شیرین ترین دوران زندگی خود، خاطراتی بصری را به ثبت برسانید. خاطراتی که بعدها برای شما، همسرتان و فرزندانتان فوق العاده جذاب خواهد بود. به منظور هرچه بهتر برگزار شدن جلسه عکاسی بارداری شما باید مناسب ترین لباس برای آتلیه بارداری را با توجه به فرم بدن، علایق و سلایق خود و نظر همسرتان، انتخاب کرده و بپوشید.

لباس مناسب جهت آتلیه بارداری

لوازم و وسایل هایی که بای برای عکاسی بارداری به همراه داشته باشید


برای داشتن بهترین عکاسی ها در آتلیه بارداری می توانید بعضی از لوازم به خصوص را نیز در عکس های خود دخیل کنید، مواردی همچون عکس سونوگرافی از جنین، لباس های صفر نوزاد به همراه کفش های کوچکش، اسباب بازی، بادکنک رنگی، عروسک و … می توانند عکس های شما را زیبا تر و جذاب نمایند. شما می توانید در خصوص این موارد با تیم متخصص آتلیه هیراد  مشورت کرده و بهترین ها را انتخاب کنید.

شرایط آتلیه بارداری 

با رعایت نکات کوچک و حرفه ای عکس های شما زیباتر، بی نقص و منحصر به فرد خواهد شد، انجام برخی از این امور بر عهده ماست و برخی دیگر نیز مربوط به والدین می باشد.

از جمله مهم ترین این نکات موارد مهم زیر می باشد:

  • پس زمینه عکس بارداری باید ساده، جذاب و سرشار از آرامش باشد، پس طرح های شلوغ و درهم و برهم را انتخاب نکنید.
  • موضوع اصلی عکس بارداری مادر است پس نباید در عکس نادیده گرفته شود یا محوریت عکس در پس زمینه متمرکز گردد.
  • حالت های طبیعی مادر بهترین گزینه برای عکاسی هستند.
  •  اگر مادر احساس راحتی نمی کند می بایست شرایط رفاه و راحتی او فراهم شود.
  •  عکس هایی که به حالت عمودی گرفته می شوند علاوه بر پوشش دهی اضافه وزن به خوبی وضعیت شکم را به نمایش می گذارند.
  •  بهترین منبع نور برای جذابیت عکس ها استفاده از نور طبیعی می باشد.
  • خلاقیت در عکاسی بارداری نقشی مهم و اساسی دارد.

نمونه عکس های بارداری