گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/03/07 - 16:46
كد :67

عکاسی تولد در فضای باز

یکی از بهترین عکس های کودک عکاسی تولد در فضای باز است که جلوه و جذابیت ویژه ای به عکس می دهد و برای خود کودک نیز این مدل عکاسی دوست داشتنی تر است زیرا در فضای باز قرار می گیرد و آزادانه می تواند در فضا مشغول کنجکاوی و بازی های کودکانه ی خود فارغ از هرگونه ژست و مصنوعی بودن باشد که این خود به طبیعی بودن عکس ها بسیار کمک می کند.

عکاسی از کودک یکی از جذاب ترین و البته سخت ترین مدل عکاسی است که هم عکاس و هم فضای انتخابی بسیار در ثبت عکس زیبا موثر هستند. در فصل های تابستان و پاییز که هوا گرم و مطلوب است به پدر و مادر ها پیشنهاد می شود عکس های کودک خود را در فضای باز و محیط های طبیعی ثبت کنند. یکی از انواع این عکس ها را می توان عکاسی تولد کودک در فضای باز نام برد زیرا عکس تولد کودک برای والدین بسیار مهم است و طبیعتا دوست دارند بهترین مدل عکاسی را برای کودک خود در نظر بگیرند از همین رو فضای باز و طبیعت دلنشین انتخابی درست است.

عکاسی کودک

نکات عکاسی تولد کودک در طبیعت

در عکاسی از کودک در طبیعت رعایت چند نکته ی اساسی لازم است که به شرح آن می پردازیم.

نور عکاسی از کودک در طبیعت

اولین نکته توجه به نور است زیرا در فضای باز نور خورشید می تواند باعث افتادن سایه و حتی کدر شدن عکس می شود،بهترین زمان عکاسی از کودک در طبیعت اوایل صبح یا ساعتی قبل از غروب آفتاب است که نور خورشید تشعشع کمتری نسبت به ساعات دیگر دارد و باعث کیفیت بالای عکس بچه ها می شود.

نور عکاسی از کودک در طبیعت

ژست عکاسی از کودک در فضای باز

در فضای باز و طبیعت دست عکاس برای هر نوع ژستی باز است اما بهترین ژست عکاسی از بچه ها ،طبیعی بودن آن است یعنی زمانی که کودک مشغول بازی و گشتن در طبیعت و کنجکاوی در آن است بی مهابا شروع به عکاسی کنید و از تمام زوایا و لبخند های کوچک او در حین بازی عکس بگیرید بی شک این لبخندها بر جان و دل عکس نشسته و جذابیتی بی همتا را به آن اهدا می کند به یاد داشته باشید هرچه کودک بیشتر غرق در بازی و افکار کودکانه خود باشد عکس ها نیز پرحرف تر و گویا تر می شوند.

ژست عکاسی کودک در فضای باز

انتخاب لباس کودک برای عکاسی در طبیعت

انتخاب لباس همیشه در عکاسی حائض اهمیت است اما در عکاسی از کودک در فضای باز باید بیشتر به این موضوع توجه کرد.حتما برای کودک لباس هایی راحت و عاری از هرگونه متعلقات استفاده کنید تا دلبندتان به راحتی بتواند راه برود و مشغول بازی باشد به هیچ وجه او را محدود به لباس و حتی فضای خاصی نکنید همین شیطنت های کودک است که عکس او را پر معنا و زیبا می کند ،سعی کنید از لباسی ملایم استفاده کنید تا توجه به محیط را از بیننده نگیرد چون جلوه ی عکس کم می شود.