گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/02/13 - 12:29
كد :60

آموزش عکاسی از نوزاد در منزل

با گذشت زمان و ورود فناوری به زندگی های روزمره و وجود شبکه های اجتماعی و مجازی، اکثر پدر و مادر ها دوست دارند هر روز عکس های جدیدی از نوزادشان ثبت کنند که ثبت این عکس ها در آتلیه هم می تواند از نظر مالی مقرون به صرفه نباشد و هم از نظر زمانی مشکل ساز باشد، و یا ثبت لحظه های حساس مثل اولین قدم و یا اولین نشستن ها باید در همان لحظه و توسط پدر و مادر ثبت شود. به همین دلیل آتلیه ی هیراد برای اینکه شما عزیزان بتوانید عکس های زیبا و جذابی از نوزادتان در خانه ثبت کنید چند نکته ی زیر را یادآور می شود.

آموزش عکاسی از نوزاد در منزل

ترفند های عکاسی از نوزاد در خانه :

قدم اول : در اولین گام باید دوربین مناسبی تهیه کنید ولی از آنجایی که در برخی منازل ممکن است دوربین وجود نداشته باشد مشکلی نیست می توان از دوربین گوشی استفاده کرد امروزه اکثر گوشی های موجود دارای دوربین هایی با کیفیت بالا هستند که این کار پدر و مادر را آسانتر می کند.

قدم دوم : در گام بعدی باید به ایمنی کودک در ژستی که می خواهید به او بدهید نیز فکر کنید که اولا نوزاد در جایی راحت و بی خطر قرار گیرد و دوما وسیله ای در اطراف او موجب بروز خطر برایش نشود، مثلا اگر در بالای اوپن یا جایی که ارتفاع بلندی دارد می خواهید عکاسی کنید مطمعن شوید که کودک ثابت است و یا یکی از والدین او را به صورتی که در عکس مشخص نشود ثابت نگه دارند.

قدم سوم : توجه به نور نیز یکی دیگر از ارکان مهم در عکاسی است حتما قبل از عکاسی از نوزاد جایی در منزل را انتخاب کنید که دارای نور مناسبی است و یا اگر نور مناسبی وجود ندارد از طریق لامپ های دستی نور را در زاویه متناسب برای عکاسی از نوزاد قرار دهید چون اگر نور مناسب نباشد هرچقدر هم که ژست خوبی به نوزاد داده باشید باز هم عکس جذاب و با کیفیتی نمی توانید ثبت کنید. سوژه ها اگر کمی از بالا نورپردازی شوند طبیعی تر به نظر می رسند

قدم چهارم : در قدم بعدی کنترل دما و محیط است چون نوزادان بسیار حساس به دما و عوامل حساسیت زا هستند پس قبل از اقدام به عکاسی از نوزاد حتما دمای محل را چک کنید و در صورت کم و زیاد بودن دما آن را به دمای مطلوب برسانید و سپس نوزاد را برای عکاسی به آن محل بیاورید .حتما در انتخاب لباس و یا ملحفه و بالشتی که برای نوزاد می خواهید استفاده کنید وسواس به خرج دهید چون نوزادان پوستی حساس دارند.

قدم آخر : و پس از اینکه تمام نکات را رعایت کردید نوبت به آماده سازی خود نوزاد برای عکاسی میرسد. پوشک نوزاد را عوض کرده و او را قبل از عکاسی شیر بدهید و سیر کنید و در صورت امکان بخوابانید،در نوزادانی که کوچکتر هستند زمانی که در خواب هستند بهترین موقعیت برای عکاسی است ولی برای نوزادان بزرگتر در بیداری عکس ها جذاب تر می شوند اما باید صبوری بیشتری از خود نشان دهید چون نوزاد بازیگوش و حساس است ،می توانید یکی از اسباب بازی های مورد علاقه اش را باو بدهید و او را سرگرم کنید تا در حین عکاسی مشغول باشد و حوصله اش سر نرود تا شما بتوانید عکس های بهتری را از او ثبت کنید.
 

ترفند های عکاسی از نوزاد در خانه