گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/12/06 - 12:59
كد :54

عکاسی پرتره کودک

عکاسی پرتره یکی از انواع سبک ها در عکاسی به شمار می رود که اگر قواعد و اصول در آن رعایت شود، می توانید عکس های بسیار فوق العاده ای را با این شیوه تهیه کنید.در این مقاله درباره برخی از نگرش ها درباره عکاسی پرتره کودکان به شما توضیح می دهیم.

عکاسی پرتره کودک

کودکان درست از یک سالگی، وارد دنیای جدیدی می شوند، آنها به دنبال کشف و کنکاش در محیط اطراف هستند؛ کودکان در پی کسب تجربه اند و دوست دارند در هر فضایی که قرار می گیرند آن را به دقت بررسی کنند.آنها دوست دارند لمس کنند، بشنوند و به طور جدی تری فضا را ببینند. اگر شما بتوانید روی احساسات فرزندتان در محیط های مختلف، متمرکز شوید؛ به سادگی می توانید ده ها موقعیت خاص را برای عکاسی پیدا کنید.هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است، شما باید دقت کنید که شاید آنچه که در عکاسی پرتره یک کودک می بیند و برای شما جذاب به نظر می رسد، شاید اصلا نتوانید کودک خود را در همان موقعیت ببینید و از او عکاسی کنید.

نگاه واقعی به عکاسی پرتره کودک

از جایی شروع می شود که شما به عنوان والدین یا یک عکاس برای عکاسی کودک، عکسی از با رعایت توازن قد کودک تهیه کنید.او را در عکس از چشم خود او، با همان قد و اندازه اش ببینید. شاید به نظر برسد که عکاسی از بالا جذاب تر است و شاید شما فکر کنید که اگر بایستید و از او عکس بگیرید می توانید عکس بهتری داشته باشید؛ اما واقعیت این نیست و قطعا عکس هایی با رعایت بحث ارتفاع، جذاب تر هستند.گاه برای عکاسی پرتره نیاز است با کودک چهره به چهره شوید، درست مقابل او قرار بگیرید. این موقعیت کنترل نور را نیز ساده تر می کند.

عکاسی پرتره کودک

عکاسی پرتره از کودک

صبور باشید و در هنگام عکاسی هرگز فراموش نکنید او یک کودک است و قانع کردن او برای ژست خاص عکاسی دشوار است. پس راحت ترین موقعیت ها را انتخاب کنید که هم خودتان راحت باشید و هم کودک تان.عکاسی پرتره کودک یک شیوه ی خاص است که در آن باید تعادل بین احساس و تکنیک مشخص شود؛ بنابراین این فکر را داشته باشید که یک عکس خوب ممکن است از یک موقعیت ساده به دست بیاید.

عکاسی پرتره از کودک

هر عکسی می تواند عالی باشد، حتی اگر خاص نباشد. احساسات کودک را جدی بگیرید؛ کودکان با رشد فیزیکی خود، رشد احساسی و اجتماعی نیز دارند و در هر سنی حالت های آنها متفاوت تر از پیش خواهد بود.

 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*