گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/11/06 - 12:44
كد :45

سبک‌‌‌‌‌های عکاسی عروسی

اهمیت عکس و فیلم و ثبت خاطرات با دوربین، بر کسی پوشیده نیست. عروسی یکی از بهترین خاطرات در طول عمر هر فرد است که دوست دارد آن را به بهترین شکل ثبت کند.

اهمیت دانستن سبک‌‌‌‌‌های عکاسی عروس

 آتلیه‌‌‌‌‌های عکاسی بسیار زیادی در ایران وجود دارند که برای خدمات آتلیه عکاسی عروسی ‌‌‌‌‌می‌توان از آ‌‌‌‌‌ن‌‌‌‌ها استفاده کرد. سلیقه‌‌‌‌‌های متفاوت سبب ‌‌‌‌‌می‌شود تا آتلیه‌‌‌‌‌های عکاسی سبک‌‌‌‌‌های مختلف را دنبال کنند. برای ثبت بهترین عکس‌‌‌‌‌های ممکن مطابق سلیقه خود، سبک‌‌‌‌‌های مختلف را بشناسید و سبک مورد علاقه خود را پیدا کنید.

سبک کلاسیک در عکاسی عروس

این سبک همان طور که از نامش مشخص است، از سالیان سال قبل‌تر در صنعت عکاسی وجود داشته است. سبک کلاسیک به این شکل انجام ‌‌‌‌‌می‌شود که عکاس به شما ‌‌‌‌‌می‌گوید کجای صحنه قرار بگیرید، چه ژستی داشته باشید و چگونه به دوربین نگاه کنید. اگر سری به آلبوم عکس‌‌‌‌‌های آتلیه‌ای مادرها و مادربزرگ‌‌‌‌‌ها بزنید به وفور شاهد این عکس‌‌‌‌‌ها خواهید بود. ناگفته نماند که سبک کلاسیک با ژست‌‌‌‌‌های جدید و به روزی همراه شده است.
 به کسانی این سبک توصیه ‌‌‌‌‌می‌شود که ژست گرفتن برایشان دشوار نیست و به راحتی ‌‌‌‌‌می‌توانند متوجه فیگور مد نظر عکاس بشوند و آن را اجرا کنند. بعضی افراد هنگا‌‌‌‌‌می‌که به آ‌‌‌‌‌ن‌‌‌‌ها ژستی ‌‌‌‌‌می‌دهند به صورت مصنوعی عمل ‌‌‌‌‌می‌کنند و احساس خوبی که باید در عکس ایجاد کنند ‌‌‌‌‌نمی‌توانند داشته باشند. ژست گرفتن موجب خستگی مفرط این افراد ‌‌‌‌‌می‌شود و اگر عکاس خوش اخلاق نباشد روز عروسی برای آ‌‌‌‌‌ن‌‌‌‌ها خراب ‌‌‌‌‌می‌شود. در مقابل این نوع عکاسی مناسب افرادی است که دو.ست دارند عکس‌‌‌‌‌های شسته رفته داشته باشند و بهترین پوزیشن ممکن را از نظر عکاس بدانند و به درستی اجرا کنند.

سبک کلاسیک در عکاسی

سبک رئال در عکاسی عروس

سبک رئال به این شکل که فرد ژست مشخصی بگیرد، رو به دوربین لبخند بزند و بی حرکت بایستد نیست. در سبک کلاسیک باید احساسی که عکاس ‌‌‌‌‌می‌خواهد را در قالب ژستی به دوربین منتقل کنید. در مقابل در سبک رئال عکاس از احساسات واقعی شما عکاسی ‌‌‌‌‌می‌کند. برای مثال عکاسی که قصد گرفتن عکس‌‌‌‌‌های رئال دارد از شما ‌‌‌‌‌می‌خواهد که در محیط باغ با همسر خود قدم بزنید و با هم گفتگو کنید و حتی گاهی حرف‌‌‌‌‌های خنده‌دار بزنید تا هم از قدم زدن شما عکس‌‌‌‌‌های رمانتیکی بگیرد و هم از لبخندهای واقعی شما عکاسی کند
 

سبک رئال در عکاسی عروس

سبک دراماتیک در عکاسی عروس

ابزار اصلی سبک دراماتیک، نور است. در این سبک، عکاس به وسیله نورپردازی عکس‌‌‌‌‌های زیبایی را ثبت ‌‌‌‌‌می‌کند. در صورت حرفه‌ای بودن عکاس در این سبک و استفاده حرفه‌ای از ابزار نورپردازی، ‌‌‌‌‌می‌تواند با نور، رنگ درختان محیط و به طور کل رنگ و حال و هوای فضا را تغییر دهد.
در سبک دراماتیک عکاس‌‌‌‌‌های حرفه ای از دو روش استفاده ‌‌‌‌‌می‌کنند. یکی از این روش‌‌‌‌‌ها استفاده از نور مصنوعی است و روش دوم استفاده از نورهای طبیعی. عکس‌‌‌‌‌هایی که با نور مصنوعی گرفته ‌‌‌‌‌می‌شود برای افرادی که برای عکاسی و ثبت عکس مناسب خود عجله دارند مناسب است و روش راحت‌‌‌‌تری ‌‌‌‌‌می‌باشد. خلاقیت عکاس در این سبک بسیار مهم است.

سبک دراماتیک در عکاسی عروس

سبک ژورنالیستی یا خبری در عکاسی عروس

حتی عکاسان تازه وارد هم به خوبی می توانند این سبک از عکاسی را در مراسم عروسی اجرا کنند. خلاقیت مهمترین چیزی است که باید در این سبک از عکاسی رعایت شود. در واقع عکاس سعی می کند تا با استفاده از صحنه های جذاب و اتفاقی عکس های غیر کلاسیک و غیر رسمی بیندازد. مهارت در شکار لحظه ها فریم بندی و تنظیم دقیق و به موقع دوربین، جز وظایف کلیدی عکاس در این سبک از عکاسی است.


سبک ژورنالیستی یا خبری در عکاسی

سبک آرتیستی یا هنری در عکاسی عروس

استفاده از زوایا، نورپردازی و ادیت حرفه ای می تواند از مشخصه های سبک هنری باشد. در واقع حتی ممکن است عکاس برای ایجاد فضایی که میخواهد از عروس و داماد عکس و فیلم بگیرد، صحنه پردازی خوبی هم انجام دهد؛ درست مانند زمانی که از یک هنرمند یا فرد مشهور برای عکس گرفتن برای مجلات مد عکاسی می شود. برای پیدا کردن کسی که بتواند به خوبی این سبک را برای عکاسی و فیلمبرداری عروسی اجرا کند، باید به دقت کارهای آتلیه های مختلف را بررسی کرد.


سبک آرتیستی یا هنری در عکاسی