گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/11/06 - 10:21
كد :44

10 ژست زیبا برای عروس و داماد ها

قدیمی ترین ژست عکاسی عروس و داماد در استودیوهای عروس عکس هایی هستند که در آنها عروس و داماد در پوزیشنی رمانتیک قرار می گیرند.

1. اصلی ترین پوزیشن کلاسیک عروس و داماد

 این شات های عکاسی با این که جزو قدیمی ترین پوزیشن ها دسته بندی می شوند اما هیچ وقت و هیچ کجا از مد نمیافتد و غیر ممکن است که آتلیه عروسی وجود داشته باشد که حداقل یک عکس را در این موقعیت از عروس و داماد ثبت نکند! اما مهم ترین نکته در ثبت شات زیبا در این ژست، زنده بودن و طبیعی بودن عکس است. اگر ژست دهی به عروس و داماد اشتباه صورت گیرد بوسه یا در آغوش گرفتن آنها از حالت عاشقانه و طبیعی خود خارج شده و تبدیل به فضایی اجباری و مصنوعی می شود. در عکس های کلاسیک عروسی شما می توانید همدیگر را ببوسید، به هم تکیه کنید یا حتی در کنار هم بایستید و به دوربین نگاه کنید اما مساله ای که مهم است و در همه این عکس ها دیده می شود حرکات دست است. دست ها باید در حالت های مختلف مدیریت شوند و به صورت صاف و مستقیم قرار نگیرند. می توانند روی کمر یا کتف همسرتان جا خوش کنند و یا هم چون زنجیره ای جدانشدنی در دستان او قفل شوند. 

 

آتلیه عکاسی عروس و داماد

2.قدم زدن عروس و داماد 

عکس هایی که عروس و داماد در کنار یکدیگر قدم می زنند و راه می روند و در همین حال دست در دست هم می فشارند و لبخند آنها زنده و جاندار است یکی از زیباترین سوژه های عکاسی عروس و داماد می باشد که آلبوم عروسی آنها را به آلبومی مدرن تبدیل می نماید بعلاوه اینکه گذر زمان را در زندگی نشان می دهد و نشان از باهم بودن عروس و داماد در سال های طولانی آینده دارد. در این سوژه عکاسی، عروس و داماد می توانند در حالی که قدم می زنند به هم خیره شوند یا به دوربین نگاه کنند اما نکته مهم تر لوکیشنی است که در آن این شات ها را ثبت می کنید. خیابان، ساحل، پارک سبز و شاداب و حتی فضاهای شهری می توانند انتخاب های مناسبی باشند. 

 

عکس عروس و داماد

3.مدل چشم در چشم

مثال دیگری از عکاسی کلاسیک عروس و داماد، موقعیتی است که آنها در چشمان هم خیره می شوند و نگاه عاشقانه و پر از احساس آنها می تواند سوژه بسیار جذاب و نابی برای آتلیه عروس باشد.در این سوژه عکاسی عروس و داماد به هم نگاه می کنند و در این حالت می توانند چشمان خود را بسته نگاه دارند و تنها به احساسات رمانتیک خود فکر کنند تا این احساسات در عکس جریان پیدا کنند. اگر عکس های جاندار و یا حتی با شیطنتی خودخواسته مورد علاقه شماست طوری بخندید که در حالت نیمرخ،  لبخندتان پهن شود و شاید اولین چیزی که در این عکس نظر بیینده را جلب کند خنده های عمیق و از ته دل باشد.


 

4.داماد، عروس را در آغوش می کشد

زمانی که داماد، عروس را در آغوش می گیرد و او را برای مدتی حمل می کند می تواند یکی از زیباترین سوژه های عکاسی باشد به شرطی که در فضایی زیبا عکاسی شود. پل های چوبی، غروب آفتاب و لوکیشن های ساحلی انتخاب های بسیار مناسبی هستند و اگر لباس یا تور عروس نیز در باد به پرواز در آید عروس همانند فرشته ای زیبارو در آغوش داماد به نظر می آید.  

10 ژست زیبا برای عروس و داماد ها

5.عروس روی تاب

استفاده از تاب یک ایده جذاب و ناب برای عکاسی عروسی است که این روزها بسیار زیاد مورد توجه آتلیه های عروس قرار گرفته است. خنده های با پهنای زیاد و از ته دل به طوری که دندان های هر دو نفر دیده شود به این نوع از عکس ها حال و هوایی زیبا و رویایی می بخشد. 

6.بازتاب تصاویر

عکاسی در کنار آبگیرها در زمانی که نورپردازی صحنه ها با تیزهوشی عکاس انتخاب شده است می تواند به تنهایی به عنوان زیباترین و بالاترین نمره عکاسی در آلبوم عروسی قرار بگیرد. هر یک از ژست هایی که تا کنون بررسی کردیم یا از این به بعد در مورد آنها صحبت می نماییم می توانند سوژه مناسبی برای عکاسی با بازتاب نور در آب باشند. 

عکس عروس و داماد فانتزی

7.عکاسی با زاویه باز

عکاسی با زاویه های باز کاملا به هنر عکاس و لوکیشنی که که عکاسی در آن انجام می شود بستگی دارد. حرفه ای ترین عکاسان از معمولی ترین لوکیشن ها، خاص ترین و رویایی ترین شات ها را ثبت می کنند. در این نوع از عکس ها، عروس و داماد به عنوان گوشه ای از جهان هستی به نظر می رسند که در کنار سایر کائنات در حال عشق ورزی هستند. 

عکس عروس و داماد در باغ

8.عکاسی با زاویه بسته

عروس و داماد در این دنیای بزرگ نزدیک ترین و صمیمی ترین موجودات به هم هستند. این موضوع در عکس های با زاویه های بسته به وضوح دیده می شود به شرطی که عکاس بتواند با ژست دهی مناسب عمق احساسات آنها را به تصویر بکشد. 

عکس عروس و داماد زاویه بسته

9.خنده های بی توجه به دوربین

عکاسی عروس و داماد زمانی به یک عکاسی حرفه ای و موفقیت آمیز تبدیل می شود که احساسات طبیعی و زندگی نرمال و به دور از پوزیشن های ساختگی در آلبوم عروسی بیش از هر چیز دیگری به چشم بیاید. اگر عروس و داماد در مورد موضوع خنده دار یا خاطره ای خوشحال کننده با هم صحبت کنند، خنده های عمیق و بدون توجه به اطراف آنها می تواند سوژه بسیار زیبایی برای استودیو عروس باشد. 

خنده های بی توجه به دوربین

10.نقاشی با نور

نقاشی با نور با شیوه های لانگ اکسپوژر توسط عکاسان حرفه ای و خلاق در عکس های عروسی مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند نمره زیبایی آلبوم عروسی شما را از 10 به 20 برساند! 

نقاشی با نور