گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/09/12 - 10:54
كد :121

دکور عکاسی کودک

دکوراسیون عکاسی کودک باید طبیعی و زنده باشد. مطمئناً نمی توانید کودکان را مجبور به ژست گرفتن کنید، بنابراین باید به طور غیرمستقیم آنها را وادار به انجام ژست های طبیعی جالب کنید.

پس زمینه عکاسی نوزاد مهمترین بخش یک آتلیه عکاسی کودک است. در چیدمان آتلیه کودک باید به تجهیزات عکاسی و دکوراسیون آتلیه کودک توجه ویژه ای داشته باشید زیرا اولین چیزی که نظر مشتری را به خود جلب می کند دکوراسیون آتلیه کودک است. پس سعی کنید آتلیه عکاسی کودک را مطابق با استانداردهای روز آماده کنید. در ادامه این مقاله به تمامی نکات مربوط به دکور عکاسی کودک می پردازیم.

تجهیزات مناسب برای دکور عکاسی کودک

یکی از مهم ترین موارد در راه اندازی آتلیه عکاسی به خصوص آتلیه عکاسی کودک و نوزاد، تجهیزات مناسب برای دکور عکاسی نوزاد است. در واقع یک آتلیه عکاسی کامل نیست و بدون تجهیزات حرفه ای و مناسب نمی تواند کار خود را انجام دهد. اما همه وسایل برای مکان شما کافی نیستند و به عبارتی باید تجهیزات به روز و باکیفیت برای آتلیه خود را تهیه کنید. هرچه تجهیزات کارگاه مدرن تر باشد، خدمات بهتری به مشتری ارائه می شود. هر آتلیه تجهیزات مخصوص به خود را دارد و آتلیه عکاسی کودک و کودک به ابزار و تجهیزات بیشتری نسبت به آتلیه های دیگر نیاز دارد.
تجهیزات مورد نیاز آتلیه شامل دوربین، کامپیوتر، تجهیزات نورپردازی، چتر، پایه نور، پس زمینه و عکاس حرفه ای می باشد. این لوازم از مهمترین تجهیزات آتلیه کودک محسوب می شوند و باید با بالاترین کیفیت تهیه شوند.
علاوه بر این تجهیزات اصلی، تجهیزات کمکی نیز برای آماده سازی مکان های تیراندازی مهم است. در واقع آتلیه عکاسی کودک و نوزاد یکی از مهم ترین آتلیه هایی است که نیازمند لوکیشن عکاسی با مدرن ترین و به روزترین تجهیزات و لوازم است.
یکی از نکات مهم انتخاب وسایل متناسب با روحیه کودک است. به همین دلیل محل عکاسی کودک باید محیطی شاد و همچنین رنگ های روشن و شاد داشته باشد.
در واقع یکی دیگر از نکات مهم در آتلیه کودک ایجاد فضایی شاد و منطبق با روحیه کودک است و چنین وسایل و لوازمی باید به طور ویژه تهیه شود. هر چه بیشتر به این موضوع توجه کنید، آتلیه عکاسی شما بهتر خواهد بود و مشتریان بیشتری خواهد داشت.

چیدمان پس زمینه عکاسی کودک

هنگام چیدمان پس زمینه برای عکاسی کودک و کودک، باید توجه داشته باشید که چیدمان باید کودکانه و دوستدار کودک باشد. در این نوع چیدمان باید به رنگ ها توجه ویژه ای داشته باشید و از رنگ ها به بهترین شکل استفاده کنید. ترکیب رنگ و الگوی دکوراسیون آتلیه کودک و نوزاد باید با یکدیگر هماهنگ باشد. علاوه بر این، از آنجایی که کودکان و نوزادان جوان هستند و قادر به زدن ژست نیستند، مناظر و چیدمان صحنه باید به گونه ای باشد که عکس ها متنوع و خلاقانه باشد.

 

دکور عکاسی کودک

استفاده از گهواره برای عکاسی از نوزاد پس زمینه

یکی از وسایلی که برای عکاسی نوزاد استفاده می شود، تخت های کوچک و تزئین شده است که مخصوص ست های آتلیه عکاسی کودک می باشد. این نوع تخت ها معمولا از چوب و فلز ساخته می شوند و با دکوراسیونی ساده زیبایی جذابی به عکس ها می بخشند. عکاسان می توانند تخت خواب را با انواع پتوهای رنگارنگ، بالش های کوچک، گل ها و سایر وسایل تزئین کنند تا فضایی رنگارنگ برای عکاسی نوزاد ایجاد کنند.

تجهیزات نورپردازی در دکور عکاسی کودکان

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین وسایل مورد استفاده در تزیین عکاسی کودکان، تجهیزات نورپردازی است. این تجهیزات به شما این امکان را می دهد که در هر زمانی از روز و حتی در محیط های بدون نور طبیعی عکس هایی با کیفیت ثبت کنید.
تجهیزات و لوازم نورپردازی مورد استفاده در آتلیه عکاسی کودک عبارتند از: تلفن عکاسی، چتر، فلاش رادیویی، لوله یا اسنات، سافت باکس، اکتاباکس، زنبور عسل، چادر نوری، شیدر، کاسه پس زمینه، کاسه استاندارد، پانتوگراف و غیره.

نورپردازی در دکور عکاسی کودک

یکی از مهمترین موارد در آتلیه عکاسی کودک و نوپا نورپردازی خوب با تجهیزات نورپردازی حرفه ای و مناسب است. نورپردازی آتلیه کودک نیز عاملی برای جلب توجه آنهاست. کودکان معمولاً واکنش‌های چشمگیری به نور نشان می‌دهند.

نکات مهم در ساخت پس زمینه عکاسی از نوزاد

طراحی داخلی آتلیه عکاسی کودک باید رنگارنگ و کودکانه باشد
و با ذائقه و ذهن کودکان و نوزادان سازگار شده است.
دکوراسیون آتلیه کودک باید به گونه ای طراحی شود که کودک را جذب و سر او را گرم کند. اگر دکوراسیون شما می تواند توجه کودکان را به خود جلب کند، می توانید عکس های عالی بگیرید.
دکوراسیون عکاسی کودک باید طبیعی و پر جنب و جوش باشد. مطمئناً نمی توانید کودکان را مجبور به ژست گرفتن کنید، بنابراین باید به طور غیرمستقیم آنها را وادار به انجام ژست های طبیعی جالب کنید.
در آتلیه کودک از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید زیرا کودکان به این رنگ ها علاقه دارند و جذب آن ها می شوند.
از وسایل و تجهیزات فوق العاده و دوست دار کودک در فضای داخلی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  آتلیه بارداری در کرج | آتلیه عروسی در کرج | آتلیه کودک در کرج | آتلیه نوزاد در کرج

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*