گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/09/10 - 17:05
كد :120

عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ یکی از شاخه های عکاسی محسوب می شود. که در آن طرح های ارائه شده بدست طراحان ماهر به همراه مدل عکسبرداری می شود.

هنگامی که یک پروژه مدلینگ شروع می شود، اولین افرادی که درگیر هستند، طراحان هستند. طراحان با توجه به سلیقه، تجربه و سفارش کارفرما، طراحان مختلفی را (از لباس، جواهرات و کفش گرفته تا هر چیزی که تحت تاثیر مد قرار می گیرد) پیشنهاد می کنند. برای مشاهده این نقاشی ها به عکاس نیاز است. در واقع تعریف عکاسی مدلینگ را می توان به صورت زیر بیان کرد:
شاخه ای از عکاسی (بسیار نزدیک به عکاسی تبلیغاتی) است که در آن عکاس با توجه به هنرها و تکنیک های عکاسی و ترفندهایی که در عکاسی مدلینگ آموخته است، محصولات کارفرما را مرحله بندی می کند.

نکاتی که قبل از ورود به این حرفه باید بدانید

به طور کلی، می توان گفت که اگر در برنامه کاری خود پشتکار و تمرین داشته باشید، همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. اما از آنجایی که ممکن است شاخه ای از عکاسی با حال و هوای فردی برخی افراد سازگاری نداشته باشد، در کنار تعریف عکاسی مدلینگ، لازم دانستیم چند نکته را یادآوری کنیم تا با بررسی آنها و بررسی شخصیت خود، تصمیم درست را بگیرید که در این شاخه از عکاسی وارد شوید یا نه!

مد

اولین نکته این است که همیشه به یاد داشته باشید که در کار مد و لباس هستید. رعایت نکات زیادی برای توصیف کوچکترین اتفاقاتی که مثلاً در لباس رخ داده است ضروری است. که باید به آن بپردازید.

هزینه و تجهیزات

این شاخه از عکاسی درآمد خوبی دارد اما تجهیزات آن برای شروع کار نسبتاً گران است. پرداخت این هزینه ها می تواند برای فرد کمی سنگین باشد.

 

عکاسی مدلینگ

تجهیزات عکاسی مدلینگ

اغلب اوقات، عکاسی مدلینگ نیاز به تجهیزات دارد. که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رفلکتور
سافت باکس
فلش های چتری
عکاسی مدلینگ نیز به زوم حدود 70 تا 210 نیاز دارد.
موقعیت مکانی برای عکاسی مدلینگ بسیار مهم است.
با توجه به سلیقه خود می توان بهترین مکان را انتخاب کرد.
مانند برف، کویر، کوه، باغ یا عمارت و یا داخل استودیو و...
انتخاب لباس نیز بسیار مهم است.
اساس کار در عکاسی مدلینگ لباس، مد و زیبایی است. از همین رو می بایست تمام توجه خود را روی این نکته متمرکز کرد.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در این مدل عکاسی بسیار مهم است. شما باید با مدل بازی کنید. شما باید به آن بگویید که در کدام حالت و با چه سبکی بهترین نتیجه را بگیرید.
از طرف دیگر، کارفرمایان شما معمولا افراد ثروتمندی هستند که کیفیت کار برای آنها بسیار مهم است. اگر به خود اطمینان ندارید، بهتر است ابتدا روی شخصیت و اعتماد به نفس خود کار کنید.

وقت آزاد

در بسیاری از شاخه های عکاسی ممکن است با این مشکل مواجه شوید. بیشتر اوقات عکس ها در استودیو گرفته می شوند. هزینه های راه اندازی کارگاه نسبتا زیاد است. اما افرادی هستند که ترجیح می دهند این عکس ها در بیابان واقعی گرفته شود تا کویر شبیه سازی شده در استدیو. خب این مستلزم این است که وقت آزاد داشته باشید و محدودیت خانوادگی و اجتماعی برای این گونه سفرها نداشته باشید.

مطالب مرتبط:  آتلیه بارداری در کرج | آتلیه عروسی در کرج | آتلیه کودک در کرج | آتلیه نوزاد در کرج

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*