گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/01 - 11:15
كد :115

چگونه کودک خود را برای عکس آماده کنیم

همه پدر مادر ها بعد از تولد فرزندانشان به فکر آینده آنها هستند. در این میان ثبت خاطرات و لحظات کودکی آنها نیز میتواند در آینده لحضات شیرینی را با به یاد آوردن خاطرات کودکی به آنها هدیه دهد.قبل از هر چیز لازم بذکر است که ای مقاله توسط آتلیه تخصصی کودک نورا گردآوری شده است.

زمینه های لازم برای ثبت لحظات و ژست های کودک:

کودک شما دختر است یا پسر؟
اگر کودک شما دختر باشد بهتر است از رنگ های سفید، قرمز، زرد، آبی، صورتی و بنفش در طیف رنگی ملایم استفاده کنید. و همچنین میتوانید از رنگ های مکمل استفاده کنید.
اگر برای عکاسی از پسرتان به آتلیه کودک می روید از رنگ های مناسب می توان به قرمز، آبی، مشکی، سرمه ای، سفید اشاره کرد. در اکثر مواقع رنگ های پسرانه به چشم آشنا هستند.

برای راهنمایی بیشتر در زیر مجموعه ای از رنگ های مکمل را به شما معرفی میکنیم:

 آبی و زرد ،  قرمز و سبز ،  نارنجی و بنفش ،  مشکی و سفید  یا مشکی با هر رنگ زنده ای، سفید با انواع رنگ های تیره و همچنین  خاکستری با اکثر رنگ ها از جمله صورتی  از مجموع رنگ های همجوار نیز میتوان به دسته های زیر اشاره کرد:نارجی و قرمز ،  زرد و نارنجی ،  سبز و زرد ،  آبی و سبز ،  بنفش و آبی  

چگونه کودک خود را برای عکس آماده کنیم


شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که برای عکاسی از کودکان در آتلیه کودک هرچه تعداد بیشتری لباس به همراه داشته باشید بهتر است. در زیر به چند دسته از این لباس ها اشاره میکنیم:
 لباس رسمی: برای عکاسی کودک در لباس رسمی برای پسرا کت و شلوار و برای دخترها پیراهن مناسب است. کروات، پاپیون و هرچیزی که حالت رسمی دارد. کفش مناسب نیز فراموش نشود.
لباس اسپورت: در نظر اکثر ما لباس های جین حکم لباس اسپرت را دارند. شلوار، شلوارک، بلوز جین – تیشرت، تاپ، کتونی و ...
لباس ورزشی: لباس ورزش های خاص، لباس رقص، لباس شنا، لباس تیم های ورزشی، گرمکن و کتونی
حوله حمام (ترجیها کلاه دار)
لباس با تم های خاص مثلا یلدا، کریسمس، نوروز، هفت سین، دندونی، آدم برفی و ...
اگر بیشتر از یک کودک دارید باید توجه داشته باشید که از لباس های هماهنگ استفاده کنید. مثلا اگر یکی از آنها لباس پر از نقش و نگار به تن داشته باشد و دیگری ساده هیچکدام آنها تاثیری که باید داشته باشند را ندارد.
یکی از راه هایی که شما می توانید کودکانتان را برای عکس برداری آماده کنید استفاده از کتاب مورد علاقه، حیوانات خانگی، اسباب بازی ها بعنوان مثال به کودک بگویید یک اسباب بازی انتخاب کند، با این کار کودک را داخل برنامه کرده اید و منتظر روز عکاسی در آتلیه خواهد ماند.
عکاسی از کودک در فضای باز نیز میتواند جذابیت های خود را داشته باشد. چراکه کودک آزادی عمل بیشتری خواهد داشت و بیشتر میتواند خود واقعیش را نشان دهد. مثلا رو چمن دراز بکشد، به این ورو اونور بدود و ...
آتلیه کودک در کرج

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*