گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/04/30 - 09:12
كد :11

عکاسی از کودک در فضای باز

یکی از کارهایی که باعث می شود از کودکان دلبند خود عکس هایی زیبا و خاطره انگیز داشته باشید، این است که در طبیعت و در فضای باز اقدام به عکاسی از کودک خود کنید.

عکاسی از کودک در فضای باز باعث می شود کودکی او در دل طبیعت و زیبایی های طبیعی ثبت شود. رنگهای مختلف موجود در طبیعت از جمله رنگ گل ها، رنگ سبز درختان و رنگ آسمان از جمله موضوعاتی هستند که رنگ و انرژی خاصی به عکس های کودک شما می بخشند. به همین دلیل بهتر است برای عکاسی از کودک در در فضای و طبیعت باز برنامه ریزی کنید.

عکاسی از کودک در فضای باز    قیمت عکس آتلیه کودک
 

شماره آتلیه کودک هیراد    :   ۳۴۴۴۵۳۸۹-۰۲۶  -   ۰۹۱۲۵۶۵۸۶۴۵

عکاسی از کودک در فضای باز نیاز به دانستن نکاتی خاص دارد. در این نوشته با نکات مهم در عکاسی کودکان در محیط های باز بیشتر آشنا می شوید.

7 نکته مهم برای عکاسی از کودک در فضای باز

1- قبل از اینکه شروع به عکاسی کنید، ابتدا با کودک همبازی شوید: برای اینکه بچه ها به همان صورتی که شما می خواهید ژست بگیرند، در ابتدا باید با آنها همبازی شوید؛ وقتی به عنوان دوست و همبازی برای بچه ها باشید آنها حرف شما را به خوبی گوش می دهند و رفتار موردنظر شما را انجام خواهند داد. اگر خیلی سریع به کودک بگویید که به دوربین نگاه کند و لبخند بزند، خواهید دید که کودک از این کار خودداری می کند یا یک لبخند مصنوعی به شما تحویل می دهد. به یاد داشته باشید که بچه ها قصد گرفتن عکس را ندارند و فقط به این دلیل حاضر به این کار شده اند که بازی کنند و لذت ببرند. در نتیجه شما هم باید آنها را سرگرم بازی کنید و در حین بازی از آنها عکس بگیرید. بهترین کاری که می توانید انجام بدهید این است که تعدادی عروسک به کودک بدهید تا مشغول شود و با محیط اطرافش ارتباط برقرار کند. هرزمان که احساس کردید کودک شروع به بازی و خنده کرده است می توانید عکاسی از او را آغاز کنید.

2- به پس زمینه عکس ها توجه کنید: اگر شما در فضای بیرون از خانه عکاسی می کنید بسیار مهم است که به پس زمینه عکس ها توجه کنید. تلاش کنید که پس زمینه عکس با لباس های کودک هماهنگ باشد، همچنین به درخت ها، برگ ها، ساختمان ها و هرچیزی که در عکس کودک می افتد توجه داشته باشید، زیرا گاهی اوقات وجود برخی از عناصر باعث کم شدن جلوه عکس می شود.

3- در فضای بیرون، سایه ها را پیدا کنید: برای عکس های بیرون از خانه، نقطه ای را برای گرفتن عکس از کودک انتخاب کنید که از نور شدید آفتاب به دور باشد. مطمئن شوید که هیچ نور مستقیمی اعم از نور خورشید یا لامپ روی صورت کودک نمی افتد. بهتر است کودکان را در فضایی که سایه است بنشانید و او را از نور مستقیم خورشید دور کنید. همچنین یادتان باشد که فلش دوربین خود را به دور از صورت کودک روشن کنید تا نور کمتری به کودک برسد.

4- از لنزهای مختلف برای عکاسی از کودک در فضای باز، استفاده کنید: با کمک لنزهای مختلف، شما می توانید عکس هایی با عمق های گوناگون بگیرید. اینکار باعث متفاوت شدن حس عکس های کودک می شود. خلاقیت در عکاسی از کودک باعث خلق تصاویری خارق العاده خواهد شد.

5- در صبح ها از کودک عکس بگیرید: همانطور که در عکاسی از نوزاد توصیه می شود، بهتر است عکاسی از کودک را صبح انجام دهید، زیرا کودک خواب کاملی داشته است و صبحانه خوبی نیز خورده است، در نتیجه خسته و گرسنه نیست و انرژی و نشاط عکاسی را دارد. در صبح ها کودکان کمتر خسته و کلافه می شوند، در مقایسه عکس هایی که در صبح گرفته می شوند بسیار با کیفیت تر از عکس هایی هستند که در بعداز ظهر گرفته خواهند شد؛ بنابراین صبر نکنید که بعداز ظهر شود و بعد از کودک خود عکس بگیرید.

6- در هنگام عکاسی کودک، به نیازهای اصلی او توجه کنید: برای عکاسی از کودک در فضای باز، بهتر است به پارکی بروید که به سرویس بهداشتی و سوپرمارکت دسترسی داشته باشد تا بتوانید برای کودک خود یک میان وعده خوشمزه تهیه کنید. وقتی کودک گرسنه باشد یا نیاز داشته باشد که به دستشویی برود غرغرو و عصبی خواهد شد و نمی توانید از او عکس بگیرید.

7- عکس های زیادی از کودک خود بگیرید: برای گرفتن عکس های با کیفیت از کودک، تا می توانید از کودک عکس بگیرید. عکس های زیاد با زاویه ها و عمق های مختلف باعث می شود آلبوم عکس کودک شما متنوع باشد. ژست های مختلف و دلخواه خود را پیدا کنید و قبل از موعد عکاسی آنرا با کودک خود تمرین کنید. با اینکار شما می توانید از کودک خود عکس هایی با کیفیت و جذاب بگیرید.
 

آتلیه عکاسی کودک     عکس آتلیه کودک فضای باز

شماره آتلیه کودک هیراد    :   ۳۴۴۴۵۳۸۹-۰۲۶  -   ۰۹۱۲۵۶۵۸۶۴۵

 

در این نوشته با 7 نکته مهم در عکاسی از کودک در فضای باز آشنا شدید. به شما پیشنهاد می کنیم که به آب و هوای محیط نیز توجه داشته باشید و لباس های مناسبی به تن کودک خود کنید. البته شما می توانید از یک عکاس حرفه ای و متخصص بخواهید تا در فضای باز و در طبیعت از کودک شما عکس بگیرد.

 

آشنایی با آتلیه هیراد جهت انجام عکاسی کودک در کرج

آتلیه هیراد ، بهترین آتلیه کودک در کرج با سال ها سابقه کار در زمینه عکاسی از کودک و نوزاد آماده عکاسی از کودک شما در فضای باز است. برای هماهنگی جهت عکاسی از فرزندان دلبند شما در فضای باز با شماره تلفن 09125658645 تماس حاصل فرمایید تا  رزرو شما صورت پذیرد. 

از اینکه در این نوشته همراه ما بودید از شما متشکریم، امیدوار هستیم که نکات خوبی را درباره عکاسی از کودک در فضای باز و طبیعت آموخته باشید.

 

 

 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*