گروه خبري : اخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/11/05 - 12:59
كد :101

عکاسی در برف

با شروع فصل زمستان عاشقان عکاسی منتظر بارش برف هستند تا دوربین به دست برای عکاسی به فضای باز و طبیعت بروند. حتی کسانی که تازه کار و مبتدی هستند برف برایشان جذابیت خاصی دارد. اما عکاسی در فصل سرما وبرف به سادگی که فکر می کردید نیست و باید بعضی از اصول را رعایت کنید.

آموزش عکاسی در برف

روش هایی که در ادامه به آن می پردازیم به شما کمک می کند تا هم عکس های عالی از برف بگیرید، هم دوربین تان را سالم نگه دارید. بر روی کنتراست تمرکز کنید . وقتیکه همه جا سفید است، استفاده از گزینه اوتو فوکوس دوربین مشکل می شود. چون سیستم اوتوفوکوس دوربین نیاز دارد بر روی یک رنگ متفاوت فوکوس کند. برای همین در روزهای برفی دنبال کنتراست و رنگ تیره در تصویر باشد. وجود یک شاخه درخت در تصویر می تواند کمک دهنده باشد.
دکمه شاتر را تا نیمه فشار هید. اگر دیدید قفل فوکوس کار نمی کند، کمی دوربین را حرکت داده و به سمت یک سوژه تیره تر بروید. این حقه معمولا عمل می کند.

عکاسی در برف

تنظیمات دوربین در عکاسی در برف

تنظیمات دوربین را روی گزینه RAW قرار دهید. وقتی که با فرمت RAW عکس می گیرید، عکس هایتان قابیلت ویرایش بیشتری دارد. عکس های با فرمت  JEPG  از قبل متراکم شده اند و امکان ادیت زیادی رویشان امکان پذیر نیست.
تنظیمات نورسنج : استفاده از گزینه metering Evaluative  عملکرد بهتری دارد.

جبران نوردهی : ممکنه دوربین شما رنگ سفید برف را خاکستری نشان دهد. برای جبران نوردهی، یک تا دو درجه نوردهی را بیشتر کنید تا رنگ سفید برف حفظ شود. همچنین می توانید تنظیمات نوردهی را بعدا در قسمت ویرایش درست کنید.

تقدم دیافراگم یا Aperture Priority  

گزینه تقدم دیافراگم یا AV  به شما اجازه می دهد به سرعت عمق میدان را تغییر دهید. وقتی از این گزینه استفاده می کنید دوربین خودش ISO یا حساسیت و شرعت شاتر را انتخاب می کند البته اگر روی گزینه اوتو ایزو ISO باشد. پس تنها کار شما تغییر عمق میدان است. و این گزینه در هوای سرد عالی است و بهتان اجازه می دهد خلاقیت زیادی به کار ببرید.

تازگی را ثبت کنید

هیچ چیز مانند برف تازه باریده شده زیبا نیست. اگر می خواهید رد پایتان تنها اثر باقیمانده روی برف باشد، پس باید بعد از قطع شدن بارندگی اولین نفری باشد که از خانه بیرون بروید.پس قبل از اینکه بچه ها برای برف بازی بیرون بروند برای ثبت تازگی و بکر بودن منظره برفی اقدام کنید.

باتری دوربین را گرم نگه دارید

وقتی هوا سرد است، باتری دوربین زیاد کار نمی کند. پس دو تا باطری را شارژ کنید و یکی را داخل کیفتان گرم نگه دارید. وقتی که یک باطری ضعیف شد با باتری داخل کیفتان جایگزین کنید. وقتی باتری دوم هم خالی شد احتمالا بتوانید از باتری اول که گرم شده است دوباره استفاده کنید.

دوربین را داخل کیف بگذارید

وقتیکه در سرما دوربین را بیرون می آورید، چگالش هوای داخل و خارج می تواند روی دوربین شما تاثیر بگذارد. این اتفاق ترسناک است، اما راه راحتی برای جلوگیری از این حادثه وجود دارد. برای اینکه این اتفاق نیفتد همیشه یک ساک یا کیسه بزرگ زیپ دار همراهتان داشته باشید. می توانید آنرا در داخل جیب کاپشن یا داخل کیف دوربین بگذارید.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*